Search Icon one-austin
Globe Icon Vyberte svoji zemi Select Icon

Zvolte si svou lokalitu

Zjistěte více informací o společnosti Austin Powder, našich produktech, službách a průmyslových odvětvích a zjistěte kontaktní informace na naše zástupce ve vašem regionu.

Czech Select a Language

Jak jsme pomáhali 2023

29.1.2024

Podobně jako v letech předešlých, tak i v uplynulém roce jsme podpořili řadu veřejně prospěšných či dobročinných aktivit v našem regionu. Držíme se hesla „Pomáháme tam, kde působíme“ a naši pomoc tak soustředíme na Valašsko, především pak na Vsetín a jeho okolí.

Od svého vzniku před 25 lety se Austin soustavně věnuje pomoci sociálně slabým a zdravotně hendikepovaným spoluobčanům, ať již formou podpory sociálních služeb poskytovaných místními neziskovými organizacemi nebo i přímou pomocí jednotlivcům. Kromě charity podporujeme lokální mládežnický sport, kulturu, zdravotnictví a vzdělávání.

V roce 2023 jsme na dobrou věc vynaložili celkem 2,9 mil. Kč. Podpořili jsme kupříkladu pořízení sociálního auta pro organizaci Auxilium, která se věnuje zdravotně postiženým dětem, zejména těm s autismem. Přispěli jsme vsetínské Diakonii na rozšíření denního stacionáře pro seniory s poruchami paměti a orientace. Diakonii z Valašského Meziříčí jsme pomohli realizovat projekt paliativní ambulance a přispěli na provoz hospice Citadela. Do Charity Vsetín putoval dar na dovybavení nového stacionáře pro seniory v Ratiboři. Dlouhodobě podporujeme terénní služby Charity Nový Hrozenkov a organizace Letokruhy z Valašské Polanky. Nelze opomenout podporu služeb mobilního hospice Strom života zaměřených na děti. Pomohli jsme také jednotlivcům s vážnými zdravotními či sociálními problémy.
S návštěvníky Dne pootevřených dveří v Austinu jsme společně přispěli na vybudování dětského hřiště v areálu vsetínské školy na Turkménské ulici.
Pomáháme místním sportovním klubům včetně vsetínského fotbalu a hokeje. Nezapomínáme ani na zdravotně hendikepované sportovce. U dvou organizací jsme titulárním partnerem: nohejbalový klub NK Austin a volejbalový klub VK Austin. Dlouholeté partnerství nás pojí i s celosezónní cyklistickou soutěží pro celou rodinu Vrchařská koruna Valašska. Jsme partnerem dětské části soutěže VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL. Podobně tomu je u běžeckých závodů Valachiarun, kde podporujeme dětský závod AUSTIN MINI běhy. Do této skupiny patří i požární sport, na který přispíváme jak profesionálním hasičům, tak i dětským týmům dobrovolných hasičů.
Již tradičně jsme podpořili vsetínské Literární jaro, křesťanský multižánrový festival UNITED nebo country festival Starý dobrý western.
Od zahájení otevřené války poskytujeme napadené Ukrajině humanitární pomoc prostřednictvím několika neziskových organizací. V loňském roce jsme na ni vynaložili 365 tis. Kč.

Jsme rádi, že můžeme naší komunitě dlouhodobě pomáhat, posilovat dobré sousedské vztahy a přirozeně tak naplňovat principy společenské odpovědnosti.

Social Media
Facebook:

Recent News

Vývojáři vsetínského Austinu prezentovali svou práci
29.1.2024

Vývojové oddělení společnosti Austin Detonator představilo svou činnost na nedávném setkání, kde dvanáct vývojových pracovníků prezentovalo investiční, vývojové a provozní projekty. Cílem setkání bylo vyzdvihnout práci oddě...

Top management Austin Powder zavítal na Valašsko
29.1.2024

V druhé polovině dubna jsme ve vsetínském Austinu přivítali 17 vrcholových manažerů korporace Austin Powder včetně jejího prezidenta Johna D. Rathbuna. Hosté absolvovali prohlídku areálu a výrobních prostor Austin Detonator, kde se ...

E*STAR Remote 2.5i na Balkáně
29.1.2024

O prvním dálkovém odpalu v Mosambiku za použití systému E*STAR Remote 2.5i jsme vás informovali v prosinci minulého roku. Toto špičkové zařízení pro dálkovou iniciaci elektronických rozbušek E*STAR bylo nyní zavedeno i u jednoho z n...

Austin Powder si připomíná uplynulých 190 let rozvoje a inovací jedinečným videem s časovou osou historie firmy
29.1.2024

Pokud jste někdy navštívili sídlo společnosti Austin Powder, jistě neunikla vaší pozornosti devítimetrová expozice zobrazující stodevadesátiletou historii firmy na časové ose, na níž jsou zachyceny hlavní mezníky rozvoje společnos...

Austin provedl první dálkový odpal v Mosambiku pomocí E*STAR Remote 2.5i
29.1.2024

Našim specialistům ze vsetínského Austinu se podařil další zápis do firemních dějin. Společně s naším dlouholetým zákazníkem Fábrica de Explosivos de Moçambique, provedli na začátku prosince vůbec první dálkový odpal v Mosamb...

Vývojáři vsetínského Austinu slaví další úspěch
29.1.2024

Po téměř dvou letech intenzivní práce se nám podařilo dosáhnout nového historického milníku v podobě úspěšně vyvinutého souboru zařízení pro programování a odpal nové řady elektronických rozbušek – E*STAR GO. Jedná s...

logo_white

AUSTIN

DETONATOR

Jsme tradičním výrobcem iniciačních systémů pro průmyslové trhací práce a disponujeme významnou technologickou a výzkumně-vývojovou základnou pro jejich výrobu a další rozvoj.

Visit Site

AUSTIN POWDER

SERVICE CZ

Austin Powder Service CZ aktivně zavádí nejmodernější technologie a výrobky pro trhací práce, jako laserové zaměřování, elektronické modelování a elektronické rozbušky.

Cancel
logo_white

Náš web využívá cookies.